JAR
tanzanie

TANZÁNIENAMIBIEJIHOAFRICKÁ REPUBLIKABOTSWANAZANZIBARMAROKOKEŇAZIMBABWE
afrikaweb.czexpo tourtelefon 577 103 104 mobil 602 530 266 expotour@expotour.cz
EtoshaWindhoekSossusvleiSwakopmundFish River CanyonDamaralsndHimba
 
RADY HISTORIE

Namibie

Namibie - geografie

Namibie se nachází na západním pobřeží jižní Afriky. Na severu Namibie sousedí s Angolou, na severovýchodě se Zambií, na východě s Botswanou a na jihu s Jihoafrickou republikou. Rozloha Namibie je 824 292 km2 a žijí zde pouze 2 milióny obyvatel. Koncem 19. století došlo ke kolonizaci Namibie němci. Nejdelší řekou Namibie je Okawango na severu, v tzv. Capriviho výběžku. U namibijského pobřeží se rozkládá poušť Namib a ve vnitrozemí potom poušť Kalahari. Savany a pastviny tvoří asi 45 % rozlohy státu. V Namibii se domluvíte anglicky, ikdyž v některých oblastech a městech jako například Swakopmund jednoznačně převládá němčina.

Namibia Namibie 2
lev při safari v namibijském Národním parku Etoshabungalov v safari kempu

Namibie - turistika všeobecně

Namibie má na africké poměry celkem slušnou síť silnic vybudovanou německými kolonisty a modernizovanou jihoafrickými dělníky v 80. letech. Vstupním bodem do země bývá pro turisty nejčastěji letiště hlavního města Namibie Windhoek.
Nejnavštěvovanější a nejdostupnější safari je v Namibii v Národním parku ETOSHA. Dalším vhodným místem pro safari jsou rezervace v okolí řeky Okawango.
Asi nejznámějším místem Namibie je Sossusvlei - ohromná mělká písečná pánev, ležící uprostřed nádherně červených dun, které se zvedají až 200 m nad okolím. Je to nejnavštěvovanější a nejvíce fotografované pouštní místo v celé Namibii.

Namibia 3
typický vůz 4x4 se stanem vhodný pro safari v Namibiižirafy při safri v namibijském Národním parku Etosha

Nejdůležitějším namibijským přístavem je Velrybí zátoka (Walvis Bay), přes níž se do země dováží a vyváží většina zboží. Podnebí Namibie je jedno z nejsušších v Africe - typické pouštní klima s výraznými teplotními rozdíly mezi létem a zimou a mezi dnem a nocí. Na jihu Namibie můžete vidět Fish River Canyon - druhý největší kaňon na světě po Grand Canyon. Na délku má 160 kilometrů, hluboký je přes půl kilometru a široký na některých místech až třicet kilometrů. V Namibii můžete také navštívit Ruacana Falls. Jsou to jedny z největších vodopádů v Africe a leží na řece Kunene. Na jih odtud jsou fantastické skalní útvary včetně Messum Crater.

Namibie - historie

Namibie (dříve Německá jihozápadní Afrika) byla německou kolonií. Svou nezávislost získala až v roce 1990 jako jedna z posledních afrických zemí. Nezávislost získala od Jihoafrické republiky, která namibijské území pod názvem Jihozápadní Afrika přechodně spravovala.

zájezdy
www.afrikaweb.cz   
služby v Namibii Vám zajistí   
expo tour   
T.Bati 3672, ZLÍN   
mobil 602 530 266  
tel.fax.: 577 10 31 04  
expotour@expotour.cz  

Namibie - Namibia