JAR
tanzanie

TANZÁNIENAMIBIEJIHOAFRICKÁ REPUBLIKABOTSWANAZANZIBARMAROKOKEŇAZIMBABWE
afrikaweb.czexpo tourtelefon 577 103 104 mobil 602 530 266 expotour@expotour.cz
CasablancaRabatMeknesFezMarakeshVolubilisMoulay Idris
 
MAROKO RADY HISTORIE POČASÍ MAPA

Maroko všeobecně

Maroko je konstituční monarchije v čele s králem Mohamedem VI. Maroko bylo v historii nejmocnějším západním islámským státem sahajícím od Andalusie ve Španělsku až po Senegal. V Maroku platí rčení lepší osvícený monarcha než špatná demokracie. Král je podporován drtivou většinou národa a zastává rozhodující funkce, ikdyž je zde volený parlament a vláda. Například zde není ministerstvo obrany, ale pouze vrchní velitelství přímo podléhající Mohamedu VI. Hlavním městem je cca 2 milionový Rabat ale ekonomicky nejvýznamějším městem je Casablanca s cca 4 miliony obyvatel. Přímořské severní oblasti jsou překvapivě ovlivněné Evropou a jsou propojeny dálnicemi srovnatelnými a evropskými.

Maroko turistické informace

Turisticky atraktivní má Maroko několik oblastí, které jsou 4typů. Jednak jsou to oblasti přímořské s plážemi, dále pohoří Atlas s možností pěší turistiky a dokonce i lyžování. Za třetí jsou to 4 královská historická města s bohatou historií a starou architekturou : Rabat. Meknes, Fez a Marakech. Poslední turistickou atrakcí jsou oblasti sahary. Pokud chcete poznat Maroko opravdu komplexně je zapotřebí navštívit vše výše jmenované.

Maroko základní údaje

Maroko má cca 30 mil obyvatel a hlavním městem je přímořský Rabat, ležící u Atlantiku. Základním náboženstvím je Islnám a obyvatelstvo tvoří většinoví Berberové a Arabové. Z dalších národností jsou zde mimo potomky černých otroků menší komunity židovské a evropané. Oficiální jazyky jsou zde Francouzština, arabština a berberština.

ZÁJEZDY
zájezd NAMIBIE
zájezd TANZANIE

zájezd JAR
MALEDIVY
www.afrikaweb.cz   
služby v Maroku Vám zajistí   
expo tour   
T.Bati 3672, ZLÍN   
mobil 602 530 266  
tel.fax.: 577 10 31 04  
expotour@expotour.cz  

Botswana