JAR
tanzanie

TANZÁNIENAMIBIEJIHOAFRICKÁ REPUBLIKABOTSWANAZANZIBARMAROKOKEŇAZIMBABWE
afrikaweb.czexpo tourtelefon 577 103 104 mobil 602 530 266 expotour@expotour.cz
JohanesburgCapetownPretoriaDurbanKruger NP Blyde RiverHluhluweSt. LuciaSvazijsko
 
RADY HISTORIE PROGRAMY POČASÍ MAPA

JAR - Jihoafrická republika, Jižní Afrika

Jihoafrická republika - JAR

Jihoafrická republika se propaguje sama sebe větou: Jižní Afrika je celý svět v jedné zemi. Pokud tuto větu nebudeme brát příliš detailně, nakonec uznáme, že je to pravda. Najdete zde najít nejenom safari ale i krásnou krajinu, nádherné Kapské Město s vinicemi a historii bůrú.

Jižní Afrika - JAR - turistické informace

Jižní Afrika - JAR, často pro turistu znamená hlavně Krugerův národní park pojmenovaný po prezidentovi Jihoafrická republiky. Ale i mimo Krugrův NP v Jižní Africe najdete mnoho dalších, často i soukromých přírodních parků, z nichž mnohé jsou plné africké zvěře.
Určitě stojí za návštěvu hlavní město Jihoafrické republiky Pretorie jeho okolí s Union Building a památníkem Vortrekerů. Tady se seznámíte s afrikánskou historiíí plnou bojů o přežití a putování rozlehlými jihoafrickými bušemi.
Turisticky nejzajímavějším městem Jižní Afriky je ale rozhodně Kapské Město se Stolovou horou, mysem dobré naděje a vinařskou oblastí Stelenbosh. Nejenom že je zde velmi bezpečno, ale můžete navštívit i vinné sklípky založené převážně francouzskými Hugenoty nebo si dát pořádný steak v některé z restaurací na Waeterfrontu - nejnavštěvovanějším místě z celé Afriky.
Krásné přírodní scenérie má Jihoafrická republika v Blyde River Canyon a za návštěvu rovněž stojí i Swazijské království.

Jihoafrická republika - JAR - údaje o státu

Hlavním městem je Jihoafrické Republiky je Pretoria.
Počet obyvatel Jižní Afriky je asi 43 milionů z nichž asi 77 % tvoří černoši, 10 % běloši, 8 % smíšené rasy a 2,5 % Asiati. Tento podíl se však vlivem emigrace povětšinou bílých a imigrace povětšinou černochů z chudých států Afriky neustále mění.
Oficiální jazyky JAR jsou Angličtina a Afrikánština.
Stát byl založen nejdříve Holandskými Vortrekery neboli poté Afrikánci či Búry. Jižní Afrika však díky svému nerostnému bohatství tj. zlata a diamatů neušla pozornosti Velké Británie a tak Búrové bojovali o území Jižní Afriky s Angličany v tzv. bůrských válkách.
Výsledkem těchto válek byla relativní plichta a postavení Union Building v Pretorii, symbolizující sjednocení Bůrů a Angličanů.
Po té nastává období apartheidu a osvobozeneckého hnutí černošských kmenů, vedených především kmeny Zulů a Xhosů.

naše SAFARI
www.afrikaweb.cz   
služby v Jižní Africe Vám zajistí   
expo tour   
T.Bati 3672, ZLÍN   
mobil 602 530 266  
tel.fax.: 577 10 31 04  
expotour@expotour.cz  

Jihoafrická republika